Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tekniska resurser till drift- och underhållsavdelningarna på vatten- och avloppsreningsverken, som ska förstärka Beställaren i uppdrag/projekt som drivs av Beställaren.
Ramavtalet består av följande fyra avtalsområden:
A. Drift Anläggning
B. Processteknik
C. Underhåll
D. Tillgångsinformation
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 90481000 Drift av reningsverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen