54858-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Vägledning och rådgivning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Introduktion till arbete 2018
Referensnummer: Af-2017/0062 2899
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312300 Vägledning och rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingen inbjuder till att lämna anbud i ramavtalsupphandling av arbetsförberande insatser under samlingsnamnet: Introduktion till arbete 2018 diarienummer: Af-2017/0062 2899.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster, 79634000 Yrkesvägledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsten består av tre (3) arbetsförberedande delar:
Del 1: Kartläggning.
Del 2: Orientering inför arbete.
Del 3: Arbetsprövning.
Därutöver tillkommer individanpassade hälsa och friskvårdsaktiviteter för samtliga deltagare, samt bearbetande insatser för deltagare i behov av stöd för att överkomma psykologiska hinder kopplade till arbetslivet.