548613-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyråtjänster
Referensnummer: 2020/01817
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Kommunikationsbyråtjänster för Region Blekinge. Upphandlingen är uppdelad i 3 delar.
Del 1, Strategisk kommunikation och grafisk produktion
Del 2, Upplevelsebaserad marknadsföring
Del 3, Digitala kommunikationstjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen