2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avloppsservice
Beskrivning: Östersundshem upphandlar ramavtal för avloppsservice till sitt fastighetsbestånd. Upphandlingen avser underhållsspolningar och spolningar vid akuta stopp, samt mekanisk rensning/fräsning och filmning med dokumentation inom Östersundshems fastighetsbestånd.
Intern identifierare: 23/36
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90470000 Rensning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000