548708-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Konsulttjänster för projektledning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster: projektledare till dokumenthantering och e-arkiv projekt samt senior informationsspecialist
Referensnummer: 21/146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser konsulttjänster av en projektledare till dokumenthantering och e-arkiv projekt samt senior informationsspecialist.
Inbjudan
Jönköping Energi AB, nedan kallad beställaren, inbjuder till anbudsgivning gällande Konsulttjänster: projektledare till dokumenthantering och e-arkiv samt senior informationsspecialist med diarienummer 21/146, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Inbjudan att lämna anbud genomförs i enlighet med Lag (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna (LUF) med ett öppet förfarande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen