548715-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lidköping: Hämtning av deponisopor
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Askhantering IFA
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90511100 Hämtning av deponisopor
II.1.4.
Kort beskrivning
Lidköping Energi AB genomför nu en upphandling av askhantering och inbjuder Er härmed till att lämna anbud på hämtning, transport, sortering och slutförvaring av askfraktioner. Dessa askfraktioner
är klassade som icke-farlig aska IFA.
Typer av askfraktioner är:
a/ Bäddaska och Slaggaska
Syftet är att få till avtal med partner som kan tillhandahålla askhantering för Bäddaska och Slaggaska.
Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör.
Anbud lämnas på hela uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen