548727-2018 - ResultatSverige-Huddinge: Stödtjänster för sjötransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshämtning från öar utan broförbindelse
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63720000 Stödtjänster för sjötransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar avfallshämtning från öar utan broförbindelse för SRV återvinning AB:s upphämtningsområde i Haninge kommun och Nynäshamn kommun.
Upphandlingen är uppdelad i tre (3) delar:
1 - Haninges norra skärgård, exkl. Ornö
2 - Ornö
3 - Nynäshamns skärgård och del av Haninge
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63720000 Stödtjänster för sjötransport, 63726000 Diverse stödtjänster vid sjötransport, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen