548761-2020 - ResultatSverige-Visby: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - VVS, El, Styr & regler samt flera teknikområden
Referensnummer: 2020:0630
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud i AB Gotlandshems upphandling av tekniska konsulter. Upphandlingen avser projektering och framtagning av tekniska bygghandlingar för AB Gotlandshems nya arbetsplats. De tekniska bygghandlingarna omfattar erforderliga fullständiga systemhandlingar och bygglovshandlingar inom teknikområde VVS, el, styr och regler, kyla, data/tele, larm/lås/passage, brand, tillgänglighet samt akustik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen