548775-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Finansiell leasing
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leasing av kommunikations ‐ och datautrustning
Referensnummer: KS2022/235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66114000 Finansiell leasing
II.1.4.
Kort beskrivning
Leasing och återtag av följande:
datorer, laptops, surfplattor, skärmar, skrivare och mobiltelefoner samt andra IT-relaterade produkter när det behövs
Bakgrund
Upphandlingen avser leasing och återtag av följande:Datorer, laptops, surfplattor, skärmar, skrivare och mobiltelefoner samt andra IT-relaterade produkter när det behövs.Mer detaljerade uppgifter framgår av kravspecifikationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30213100 Bärbara datorer, 30231300 Bildskärmar, 30231320 Pekskärmar, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 32250000 Mobiltelefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen