2. Förfarande
Förfarande
Titel: Godsfinkan 3, Malmö Stad, Nybyggnad av bostäder
Beskrivning: Härmed inbjuds ni till att lämna anbud på totalentreprenad gällande Godsfinkan 3 i Södra Nyhamnen i Malmö. Fastigheten är belägen mellan Carlsgatan och Bangården vid Malmö central. Här planerar MKB att bygga 192 lägenheter, 7 lokaler och tillhörande garage i två våningar mm.
Föregående meddelande: 627079-2020
Intern identifierare: 20/90
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000