Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållssystem för planerat fastighetsunderhåll
Referensnummer: SB 2022/458
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av underhållssystem för planerat fastighetsunderhåll.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Svenska Bostäder och dess dotterbolag ska utveckla sina arbetsprocesser för hantering av planerat fastighetsunderhåll och söker därför ett kraftfullt systemstöd, ett underhållssystem, som kan understödja det nya arbetssättet. Vi bjuder därför in intresserade leverantörer till att inkomma med en ansökan om att delta i Svenska Bostäders upphandling av underhållssystem för planerat fastighetsunderhåll.