548826-2020 - ResultatSverige-Västerås: Byggkonsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggkonstruktörer
Referensnummer: FN 2020/00038-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget är att under avtalstiden utföra de kontrakt (avrop) som beställaren har behov av vad gäller konsultstöd för nybyggnation, ombyggnation, och rivning. Uppdragen kan gälla hela eller delar av byggprocessen från programskede till garantibesiktning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen