548827-2018 - ResultatSverige-Västerås: Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningstjänster och Kontrollansvarig enligt PBL
Referensnummer: FN 2018/00284-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för besiktningstjänster och kontrollansvariga enligt PBL
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänster efter avrop