Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell leasing av fordon och övriga leasingobjekt
Referensnummer: UH-2022-404
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Finansiell leasing av fordon och övriga leasingobjekt för Mora, Orsa och Älvdalens kommuner samt Nodava AB, Morastrand AB, Brandkåren Norra Dalarna, Norra Dalarnas Lokaler AB och Norra Dalarnas Fastighetsbolag AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66110000 Banktjänster, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen