Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till produktvisning av CTG-utrustningar inklusive tillbehör och förbrukning
Referensnummer: RS 2019-05627
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) planerar för en eventuell kommande upphandling av CTG-utrustningar inklusive tillbehör och förbrukning och inbjuder härmed till produktvisning den 4 och 6 december.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33195000 Patientövervakningssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen