548952-2018 - ÄndringSverige-Malmö: System- och stödtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Supporthantering Telefoniplattform
Referensnummer: STK-2018-1212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknade av supportavtal för beställarens befintliga installation av Cisco Unified Communications Manager version 11.X samt Cisco Unified Contact Center Express Premium/Enhanced 11.X.
Supportavtal innefattande minor och major upgrade på produkterna nedan:
CUCM 11.5.1.13900-52
UCCX-P 11.6
UCCX-E 11.6
CUCM-USR-LIC
MIG-CUCM-ESS-USR-B MIG-CUCM-USR-B
R-CCX-85-UPG-LIC