548972-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Märsta: Avfallscontainrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containrar till återvinningscentral
Referensnummer: UH-2019-159
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser containrar till återvinningscentral i SIgtuna kommun
Avtalstiden är 3+1 år.
En leverantör kommer att tilldelas kontrakt.
Observera att en beställning av totalt 37 containrar kommer att beställas vid avtalstart för leverans 15.3.2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613800 Avfallscontainrar, 44613000 Stora containrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen