548991-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Förmedling av vårdpersonal
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning av läkare och sjuksköterskor
Referensnummer: 2018/0760
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla bemanning i form av läkare och sjuksköterskor till Rekryteringsmyndigheten. Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår av övriga upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79625000 Förmedling av läkare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen