2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bro över Ljusnan vid Långå, (Bro 23-450-1 väg 536) Produktion
Beskrivning: Bro över Ljusnan vid Långå Åtgärd: BK4 åtgärd: Befintliga bågbro över Ljusnan (23-450-1) har nedsatt bärighet. Ny bro som uppfyller BK4 ersätter befintlig. Upprättande av ny bro inkl. rivning av befintlig bro. Konstruktionsnummer: 23-450-1 Väg: 536 Produktion Totalentreprenad Kommun: Härjedalens kommun Län: Jämtlands län FFU annonseras under 2025
Intern identifierare: KOM-416563
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221110 Byggnation av bro
Ytterligare klassificering (cpv): 44212100 Bro, 44212120 Brokonstruktioner, 45000000 Anläggningsarbete, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45221100 Anläggningsarbeten för broar, 45221111 Byggnation av vägbro
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Bro över Ljusnan vid Långå Åtgärd: BK4 åtgärd: Befintliga bågbro över Ljusnan (23-450-1) har nedsatt bärighet. Ny bro som uppfyller BK4 ersätter befintlig. Upprättande av ny bro inkl. rivning av befintlig bro. Konstruktionsnummer: 23-450-1 Vägbro Väg: 536 Produktion Totalentreprenad Kommun: Härjedalens kommun Län: Jämtlands län FFU annonseras under 2025
Intern identifierare: Bro över Ljusnan vid Långå, (Bro 23-450-1 väg 536) Produktion