549013-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Älvsjö: Restaurang- och serveringstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad för servicehusrestaurang samt leverans av heldygnskost till vård- och omsorgsboenden
Referensnummer: 2.2.2.324/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Driftentreprenad för servicehusrestaurang samt leverans av heldygnskost till vård- och omsorgsboenden.
Syftet med denna upphandling är att åstadkomma en god, näringsriktig och livsmedelshygieniskt säker måltid till ett fördelaktigt pris.
Målet med tjänstens utförande är att boende och gäster blir nöjda med kvalitén på mat, service och bemötande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen