2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teckenspråkstolk
Beskrivning: Utbildningsförvaltningen har under perioder studerade som är i behov av teckenspråkstolk. Tolkarna ska vara auktoriserade och ha erfarenhet av tolkning av undervisning i skolmiljö.
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000