549108-2019 - ResultatSverige-Luleå: Animaliska livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel inklusive transport
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03142300 Animaliska livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå kommuns huvudsakliga behov av livsmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03142300 Animaliska livsmedel, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15881000 Homogeniserade livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15894000 Behandlade livsmedel, 15896000 Djupfrysta livsmedel, 15897000 Konserverade livsmedel och stridsransoner, 15897200 Konserverade livsmedel, 44618420 Livsmedelskonserver
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen