549111-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Elektrisk utrustning och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial Service
Referensnummer: UH 18-55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
ESEM har för avsikt att teckna ramavtal med tre (3) leverantörer som kan leverera och tillgodose bolagets behov av elmaterial
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31681000 Eltillbehör, 31681410 Elmateriel, 32420000 Nätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen