Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyrå
Referensnummer: UH-2022-68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket avser att upphandla en heltäckande resebyråservice för tjänsteresor i Sverige och övriga världen för Tillväxtverkets anställda samt i förekommande fall gäster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning av de efterfrågade tjänsterna är enligt begreppet fullservicebyrå.