549203-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Vilhelmina: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning för Vilhelmina fastighetsförvaltning AB
Referensnummer: UH-2022-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser vinterunderhåll i form av snöröjning, isrivning, halkbekämpning och bortforsling av snö på Vilhelmina Bostäder AB´s och Vilhelmina Kommun´s fastigheter inom Vilhelmina tätort.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris snöröjning av område 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
10 miljoner SEK.
Pris snöröjning av område 2
Del nr: 2
Pris snöröjning av område 3
Del nr: 3
Pris snöröjning av område 4
Del nr: 4
Snötransport
Del nr: 5