54921-2017 - ResultatSverige-Kungsbacka: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Paviljong (hyrmodul) för Ögärdet, Fjärås.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
En kombination av ovanstående
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungsbacka.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Paviljong avsedd för skoländamål för elever och personal under byggnationen av nya Fjärås Bräckaskolan.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 31731100 Moduler
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.