549264-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Insamling av avfall – Avfallshantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvfallshantering
BeskrivningMålet för denna upphandling är att Riksdagsförvaltningen och Riksdagens ombudsmän (JO) tecknar var sitt ramavtal med en leverantör avseende avfallshantering (hämtning/ tömning och omhändertagande av fraktioner) samt hyra av kärl.
Intern identifierare944-2024/25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAvfallshantering