549269-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Diskmaskiner för storkök
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning Disk SkaS Skövde
Referensnummer: RS 2019-05746
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42959000 Diskmaskiner för storkök
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av diskutrustning till storköket Skaraborgs sjukhus, Skövde.
Avser ett komplett diskrum innehållande exempelvis tunneldiskmaskin, bestickssorterare, korgrobot och transportbanor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 42417310 Transportband
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen