54928-2021 - ResultatSverige-Motala: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning skolpaviljong Egebyskolan Mjölby
Referensnummer: UH-2020-170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser uppställning av en hyrespaviljong för Egebyskolan anpassad för elever i årskurs F- 3. Paviljongen ska vara på minst 200 kvm (BTA) och innehålla två klassrum, två grupprum, toaletter, städutrymme och kapprum.
Hyresperioden är 48 månader med möjlighet till förlängning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inhyrning av Skolpaviljonger