549289-2024 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster inom VA – Byggledare VA-Vent Västlänken avseende Förberedelseprojekt underhåll Västlänken.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare VA-Vent Västlänken avseende Förberedelseprojekt underhåll Västlänken.
Beskrivning: Som en del av förberedelsearbetet inför öppnandet av Västlänken behöver Trafikverket stärka sin organisation inom drift- och underhåll av de systemen och installationerna i stationsmiljöer och tunnelanläggningar. Uppdraget går ut på att stärka Beställarens kompetens och resurs för tekniska systemen och installationer inom VA-Vent.
Intern identifierare: KOM-415696
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
Ytterligare klassificering (cpv): 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggledare VA-Vent Västlänken avseende Förberedelseprojekt underhåll Västlänken.