Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Support och underhåll av Procapita Education
Referensnummer: 2018-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Support och underhåll av Procapita Education med tillhörande system till Varbergs kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Support och underhållsavtal av Procapita Education med tillhörande system till Varbergs kommun.