549337-2024 - Resultat
Sverige – Vägtransporter – Beställningstrafik med buss
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeställningstrafik med buss
BeskrivningBussresor inom och utanför kommunen. Det kan t ex vara skolklasser som behöver transport till idrottsdagar eller kulturevenemang eller personalgrupper som ska på studieresa på annan ort. Denna upphandling omfattar inte taxiverksamhet eller annan typ av färdtjänst för enstaka personer.
Intern identifierareKS 2024/2786 2.6.1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerellt