549448-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sten för byggnation, kalksten, gips och skiffer – Natursten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNatursten
BeskrivningUpphandlingen omfattar kommunens behov av köp av natursten till utbyggnad och underhåll och dess olika infrastruktursystem.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44900000 Sten för byggnation, kalksten, gips och skiffer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132007:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44113140 Gatsten, 44113120 Gångbaneplattor, 44113130 Trottoarsten, 44113200 Sten för anläggning av trottoarer