549521-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Övriga elinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för avhjälpande underhåll, elarbeten
Referensnummer: FSK 2020/714
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för elarbeten avseende akutåtgärd
och avhjälpande underhåll för fastighetskontoret Stockholms stad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen