549527-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Vattendebiteringssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVattendebiteringssystem
Beskrivningtjänst som ska underlätta hanteringen av kundinformation, avtal, register över vattenmätare, rutiner och funktioner för vattendebitering.
Intern identifierareTFN/2023:00411
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48444100 Faktureringssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVattendebiteringssystem