Upphandlingen avser ett digitalt processtöd för anamnesupptagning där leverantören tillhandahåller såväl mjuk- som hårdvara för besökande så att dessa kan avge sin sjukdomshistoria vid en terminal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48180000 Medicinsk programvara, 48814200 Patientadministrativt system, 48814500 Datorstött patientsystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen