549619-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Timmerbil
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTimmerbil
BeskrivningSundsvalls kommun upphandlar en timmerbil med option för ekipage för att användas i Transportgymnasiets utbildning. Syftet är att ge eleverna praktisk erfarenhet av skogstransporter och förbereda dem för arbetslivet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115875:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon