Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Integrerad plattform för DNS, DHCP och IPAM
Referensnummer: KS 2020/1096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48781000 Programvara för systemhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att hårdvarumässigt uppdatera kommunens befintliga integrerade plattform för DNS, DHCP och IPAM baserad på Infoblox.
Upphandlat avtal omfattar leverans av utrustning inkl. underhållsavtal samt konsulttjänster i samband med införande/installation i samarbete med kommunens egen personal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48781000 Programvara för systemhantering, 22470000 Manualer, 32412110 Internetnätverk, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen