Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster vid konferens och evenemang
Referensnummer: 21/80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att resultera i ett ramavtal för konferens- och evenemangstjänst, att tillhandahålla konferens- och evenemangstjänster vid konferenser och evenemang som anordnas av MSB och att i samband med avrop av en konferens- och evenemangstjänst också genomföra gruppresebokningar. MSB ska vid avropstillfället kunna nyttja konferens- och evenemangstjänster helt eller delvis beroende på konferensen eller evenemangets upplägg och MSB:s vid tillfället egna tillgängliga resurser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen