549723-2020 - ResultatSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten: studentbostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stapelbädden 7
Referensnummer: 19/164
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214700 Bygg- och anläggningsarbeten: studentbostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppförande av 105 studentlägenheter i Västra Hamnen i Malmö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen