549850-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Bevaknings- och säkerhetssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstjänster
Referensnummer: 1800-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Säkerhetstjänster till Sveriges Domstolar. Uppdraget omfattas av att utföra säkerhetskontroll i domstol, rondering och larmutryckning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Region 1.1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 79710000 Säkerhetstjänster, 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region 1.2
Del nr: 2
Region 1.3
Del nr: 3
Region 1.4
Del nr: 4
Region 1.5
Del nr: 5
Region 1.6
Del nr: 6
Region 1.7
Del nr: 7