549872-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Datortillbehör
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ergonomiska IT-produkter
Referensnummer: UC-2023-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30237200 Datortillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar styrdon, datormöss och tangentbord med ergonomisk utformning samt underarmsstöd och musmatta med handledsstöd.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde 1 - Ergonomiska IT-produkter
Anbudsområde 2 - Ergonomi + diktering
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud per anbudsområde under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav. Avrop sker sedan från den leverantör som tilldelats kontrakt inom respektive anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30237220 Musmattor, 30237240 Webbkamera, 30237460 Tangentbord till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen