549879-2021 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västra Folkskolan & Vildrosen, ESKILSTUNA Om- och tillbyggnad
Referensnummer: 21/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnation av fastigheterna Vildrosen 1 & 6 och Västra Folkskolan 1.
Västra Folkskolan
BTA ombyggnad: 4 665 m²
BTA tillbyggnad: 113 m²
Vildrosen
BTA ombyggnad: 5 866 m²
BTA tillbyggnad: 66 m²