See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Helix Entreprenad 1 Mark- och anläggningsarbeten - förhandlat förfarande
Beskrivning: Denna upphandling avser Helix Entreprenad 1 Mark- och anläggningsarbeten och upphandlas genom ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering då det i ursprunglig upphandling inte inkom några anbud. Detta förhandlade förfarande sker alltså med stöd av 6 kap. 12 § LOU.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112867:Lot:1