Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Manuella rullstolar
Referensnummer: 20RS11426
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33193120 Rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland kommer inom en snar framtid att påbörja arbetet med en ny upphandling av Manuella rullstolar. Innan upphandlingsarbetet påbörjas avser vi att göra en analys och genomlysning av vad marknaden har att erbjuda. Vi erbjuder er nu som leverantör av dessa produkter att anmäla ditt intresse att presentera dina produkter inom efterfrågat område.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193100 Invalidfordon och rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen