549929-2019 - ResultatSverige-Kalmar: Rengöring av avfallsbehållare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kärltvätt
Referensnummer: 19KSRR14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90918000 Rengöring av avfallsbehållare
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar följande uppdrag inom KSRR:s renhållningsområde (Kalmar, Mörbylånga, Nybro, Oskarshamn och Torsås kommun):
— Kärltvätt på hämtstället hos abonnenterna
— Tvätt av hemtagna kärl som utförs inne på KSRR:s avfallsanläggning Moskogen, Kalmar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen