549972-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Täby: Programvara för systemhantering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för elevhälsan
Referensnummer: BGN 2020/88-06, GNN 2020/90-06
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48781000 Programvara för systemhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser anskaffning av ett molnbaserat system som ska användas för dokumentation inom medicinsk elevhälsa, elevhälsa samt central administration inom Täby kommun.
En leverantör kommer att antas för uppdraget. Anbud ska därför lämnas på hela uppdraget i enlighet med förfrågningsunderlaget och inget så kallat sidoanbud eller alternativt anbud får förekomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen