Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilier, gardiner, till offentlig miljö 2020
Referensnummer: GNU 2020/147
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av gardiner m.m. inklusive sömnad, montering, måttagning, uppsättning och tillbehör till offentlig miljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 815 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grupp Borlänge kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19200000 Textilier och tillhörande varor, 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner, 39510000 Hushållstextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp Ludvika kommun
Del nr: 2
Upphandlingen omfattar leverans av gardiner m.m.inklusive sömnad, montering, måttagning, uppsättning och tillbehör till offentlig miljö.
Grupp Gagnef kommun
Del nr: 3
Grupp Hedemora kommun
Del nr: 4
Grupp Avesta kommun
Del nr: 5
Grupp Falu kommun
Del nr: 6