550043-2025 - Resultat
Sverige – Programvara och informationssystem – Bemanning- och vikariesystem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanning- och vikariesystem
BeskrivningSiS inbjuder till anbudsgivning gällande - Upphandling av bemanning- och vikariesystem enligt bifogade handlingar med diarienummer 2.2-2950-2024. Upphandling avser anskaffning av ett molnbaserat SaaS-system (software as a service) avseende bemanning- och vikariesystem inklusive support och underhåll med tillhörande införandeprojekt och utbildning, för bemanning av timvikarier som arbetar med behandling av barn, ungdomar och klienter under placering på SiS trettiotvå (32) ungdomshem och LVM-hem, som finns geografiskt spridda runtom i landet. Anbud ska lämnas för hela uppdraget. SiS kommer att ingå ett avtal med en (1) leverantör. Observera att frågor som inkommer under perioden 2024-12-23 - 2025-01-01 inte kommer att besvaras. Frågor som inkommit under denna period kommer att besvaras tidigast 2025-01-02.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97336:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet