550163-2019 - ResultatSverige-Tingsryd: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revision
Referensnummer: 19-027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av tjänsten
Revisorerna i Tingsryds kommun inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på uppdragen som sakkunniga till kommunens revisorer respektive till lekmannarevisorerna i kommunens bolag och stiftelser. Inbjudan gäller även att lämna anbud på uppdraget avseende lagstadgad revison i kommunens bolag och stiftelser, Tingsryds Industristiftelse, Stiftelsen Tingsrydsbostäder, Tingsryds Energi AB, Tingsryds Utvecklings och fastighets AB, Tingsrydsbostäder AB och Tingsryds kommunföretag AB.
Uppdragen avser räkenskapsåren 2020 till och med 2022, med rätt till ett års förlängning.
Vid utvärderingen kan anbudsgivare komma att beredas möjlighet till muntlig presentation av sina anbud. Upphandlingen är inte delbar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vid utvärderingen kan anbudsgivare komma att beredas möjlighet till muntlig presentation av sina anbud.
Upphandlingen är inte delbar.